Kulak Çınlaması

Anlam Ayrımı Bulunmuyor.

2020 yılında @freeman tarafından açılan bu başlık 2 entry ile zenginleşti ve 437 defa ziyaret edildi.

Fotoğraflar

Hepsini göster

Diğer adıyla tinnitus olarak bilinen hastalık.

#tıp #sağlık #hastalık
2 dakikada okunabilir.
Alkol ve sigara gibi kötü alışkanlıklardan da kaynaklanabilen bir hastalıktır. Elbette tek sebebi bunlar değil. Beyin tümörü de dahil belki yüzlerce sebebi olabilir. Hatta bazen sebebi bile yoktur. Öyle çınlar durur. O yüzden önce bir doktora görünmek şart.

Bu hastalığı ben de 12 yıldır çekiyorum. Tahliller, muayeneler yapıldı ama bir şey çıkmadı. Bugün bu hastalıkla ilgili öyle durduk yere bir aydınlanma yaşadım. Tam Türkün aklı tuvalette çalışır durumu. Neyse...

Şimdi günümüzde malum, beslenme ciddi bir sorun olmaya başladı. Doğru düzgün, besin değeri yüksek gıdaların fiyatları almış başını gidiyor. İster istemez besin değerleri düşük, kalitesiz gıdalar tüketiyoruz. Karbonhidrat ve şeker ağırlıklı yiyecekler de beslenmemizde büyük yer tutar oldu çünkü en ucuz gıdalar bunlar. Bu gıdalar, yemesi hoş, ucuz ve bol enerji kaynağı ama ufak bir sıkıntıları var. Örneğin candida mantarı gibi bazı konakçı bakteri ve mantarlar da bunları pek seviyor. Beslendikçe semirip çoğalıyorlar. Sadece beslenip çoğalıp ölseler iyi. Bir de alkol de dahil bazı maddeler üretiyorlar. Karaciğer de bu maddelerle başa çıkmak için uğraşıp duruyor. Siroza kadar yolu var belki. Belki de yok bilemiyorum. Yani ağzınıza alkol sürmediğiniz halde kulak çınlamanız oluyorsa bi göz atılacak bir alan bence. Tabi doktorlar daha iyi bilir. Siz yine de kendi başınıza bir işe kalkışmadan önce bunu doktorunuzla birlikte değerlendirin derim. Ben öyle yapacağım.