Vuex

Anlam Ayrımı Bulunmuyor.

2021 yılında @freeman tarafından açılan bu başlık 1 entry ile zenginleşti ve 24 defa ziyaret edildi.

Fotoğraflar

Hepsini göster
1 dakikada okunabilir.

Vue.js ile geliştirilen projelerde kullanılabilen, vue projesinin yaratıcısı tarafından geliştirilen bir state yönetim ara yüzüdür. Rakibi react'tin sahip olduğu redux ve flux gibi araçlarla benzerdir.

Büyük projelerde, doğası gereği tek yönlü veri akışına sahip olan bileşenlerin birbirleri arasında veri paylaşımını yönetmek amacıyla kullanılır.

Ben bunun çalışma prensibini radyo dalgalarına benzetiyorum. Normalde bir radyo dalgasını yeryüzünde bir noktadan diğerine direkt aktarmaya kalkarsak, sinyaller havada bulunan moleküllere çarpar ve bir süre sonra etkisini yitirip zayıflar. Çok uzak noktalara sinyal göndermek istiyorsak bunu önce uzaydaki bir uyduya göndermeliyiz. Atmosferin üst katmanlarına doğru seyrelen hava, radyo sinyallerinin daha dirençsiz bir ortamda yol almasını sağlarken, sinyali yakalayan uydu bu sinyali güçlendirip tekrar yer yüzünde istediğimiz bir noktaya yönlendirebilir. Sonuç olarak inanılmaz uzak bir noktaya sinyal ulaştırmayı başarmış oluruz. Buradaki uydu vuex oluyor :)

#programlama #javascript #vuejs #vuex