Kullanım Koşulları

Anlam Ayrımı Bulunmuyor.

2016 yılında @biliyon tarafından açılan bu başlık 1 entry ile zenginleşti ve 602 defa ziyaret edildi.

3 dakikada okunabilir.
  1. Bu sözleşme, biliyon.net -bundan sonra web sitesi olarak anılacak- ile web sitesine üye olan kişi -bundan sonra yazar olarak anılacak- arasındaki şart ve sorumlulukları belirler.
  2. Web sitesi, internet bağlantısıyla biliyon.net alan adı üzerinden erişilebilen, yazarların kendi rızasıyla gönderdikleri içerikleri yayınlayan, elektronik cihazlarla kullanılabilen bir sitedir.
  3. Web sitesinin görevi, yazarların oluşturup göndereceği dijital bilgiyi barındırmak ve yayınlamaktır. Teknik problemler nedeniyle yaşanacak gecikme ve aksamalardan sorumlu tutulmayacaktır.
  4. Bir içerik, yazar tarafından gönderildiğinde hemen yayınlanır. Web sitesinin hukuki denetim hizmeti vermek gibi bir sorumluluğu olmayacaktır. Bu nedenle yazar, göndereceği içeriğin hukuka uygun olmasını sağlamakla yükümlüdür. Yazarların içeriği gerekçe gösterilip web sitesine rücu olunmaz.
  5. Web sitesi, bir barındırıcıdır ve kar amacı güder. Bu bağlamda web sitesi de tıpkı 3. şahısların düşeceği duruma düşüp yazarın gönderdiği içerikler nedeniyle hukuken hak kaybı yaşayıp, marka tanınırlığı kötü etkilenebilir. Buna benzer her türlü olumsuz durumları önlemek için web sitesi, kendi önlemlerini almak ve bunları uygulamak hakkına sahiptir.
  6. Web sitesi, konularını kendisinin belirleyeceği, yayınlanmakta olan içeriklerin dijital ortamda şikayet edilebilmesini sağlayan fonksiyonlar koyabilir, 3. kişilerden şikayet toplayabilir, buradan gelen başvuruları inceleyerek gerekli gördüklerine çeşitli tedbirler uygulayabilir.
  7. Yazarlar, dijital olarak sadece kendilerine ait içeriği yayınlamalıdır. Başkalarına ait bir içeriğin yayınlanmasından doğan maddi veya manevi tüm zararın sorumluluğunu yazar kabul eder.
  8. Madde 2, 3 ve 4'te belirtildiği üzere web sitesinin rolü barındırma ve yayınlamadır. Yazar veriyi gönderdiği anda yayına girdiği için web sitesi, bu olaylar bütünü için yazardan yazılı izin istemeyecektir. Yazar tamamen kendi arzusuyla, otomatik işleyen herkese açık bir sisteme içerik kaydettiğini ve içeriğin otomatikman yayınlanacağını bildiğini kabul eder ve bu konuda hak talebi olmayacaktır.
  9. Web sitesi, yazarın kendi arzusuyla kaydedeceği içeriği 3. kişilere devredemez, satamaz.
  10. Bu sözleşmenin geçerlilik kazanması ve başlaması için web sitesine giriş yapmış ancak yazar olmamış, ziyaretçi durumundaki bir internet kullanıcısının kendisinden istenen bilgileri üyelik formuna girmesi ve bu sözleşme ile gizlilik şartnamesini kabul ettiğini dijital olarak ifade eden kutucuğu işaretleyip göndermesi gerekir. Üyelik formunun gönder butonuna basılması yeterli değildir. Bu işlemin bir istek oluşturup bunu internet üzerinden web sitesine ulaştırması ve ayrıca web sitesinin erişilebilir olması ve aldığı isteği başarılı biçimde veritabanına kaydetmesi gerekir. Hangi nedenle olursa olsun veritabanına kadar sirayet etmeyen üye olma girişimi sözleşmenin geçerlilik kazanmasına yeterli gelmez.